Dersiam.Com

Egitim portali

İkiz annesinin çifte SBS gururu

Eskişehir'de ikiz kızları Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) 500 tam puan alan anne Ayşegül Önal, kızlarıyla gurur duyuyor.

Önal, Özel Atayurt İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi kızları Sinem ve Gizem'in SBS'de tam puan aldıklarını belirterek, kızlarının başarısının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Eskişehir'de sadece 24 öğrencinin tam puan aldığını ifade eden Önal, şöyle konuştu:

''Her anne çocuğunun başarısıyla gurur duyar. Her anne böyle bir duyguyu yaşamak ister. Kızlarım bana bu güzel duyguyu iki kez yaşattı. Aynı anda tam puan almaları beni ayrıca mutlu etti. İkiz çocukları olan anne ve babalar beni daha iyi anlar. Çocuklarımın başarısına alıştık. 6. ve 7. sınıftaki SBS'lerde de çok iyi puan almışlardı. Onlarla gurur duyuyorum.''

Kızlarının sürekli ders çalışmadığını, sınava hazırlanırken sosyal hayattan da kopmadıklarını anlatan Önal, ''Dersi derste öğrendiler. Düzenli ve disiplinli çalışıp başarılı oldular. Onlara hiç bir zaman (ders çalışın) demedim. Kendi programlarını kendileri yaptı. Anne ve babanın baskısı çocuğu dersten soğutuyor'' dedi.

İkizlerden Sinem Önal da, aynı okulun fen lisesi bölümünü tercih edip kardeşiyle birlikte eğitimlerine burada devam edeceklerini belirterek, doktor olmak istediğini söyledi.

Gizem ise ailelerini gururlandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, bilgisayar mühendisliğini tercih edeceğini belirtti.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz:

Son yorumlar